40 yıllık bir geçmişe sahip olan Törekara Hukuk Bürosu, 1972 yılında Av.Necati Törekara tarafından Mersin’de kurulmuştur. Temellerinin 70’li yıllarda atıldığı ve daha sonra köklü sigorta şirketleri, bankalar ile yine Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketlerine danışmanlık hizmeti veren Törekara Hukuk Bürosunun kurucusu Sn. Necati Törekara, 2000’li yıllardan itibaren görevi kızı Av. Funda Törekara’ya devrederek avukatlık mesleğine fiilen son vermiştir.

2000 yılından itibaren Törekara Hukuk Bürosu , Av.Funda Törekara yönetimi ve idaresindedir. Av. Funda Törekara’nın yönetimindeki hukuk bürosu, 2007 yılından itibaren merkez İstanbul olmak üzere 2014 yılında eklenen Bodrum adreslerinde Almanya, Avusturya ve İsviçre’de bulunan yurtdışı ortakları ile beraber proje ve davaların yürütülmesi konusundaki danışmanlık hizmetine devam etmektedir.
---------------------------------------------------------

Toros Kolejinden 1998 senesinde başarı ile mezun olan Funda Törekara, 2001 yılında Çankaya Üniversitesinde Hukuk Fakültesi eğitimini tamamlamıştır. Avukatlık stajını takiben, Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek öğrenimini başarıyla tamamlamış ve LLM.Eur. unvanını almaya hak kazanmıştır. Münih’te birçok alanda hizmet veren hukuk bürolarındaki iki yıllık deneyiminden sonra, İstanbul’a dönerek İstanbul Barosuna kaydolmuştur. 2007 yılından itibaren İstanbul Barosuna kayıtlı olarak mesleğine devam etmektedir. Tecrübe edindiği alanlar: Şirketler hukuku, Uluslar arası Özel Hukuk, yabancıların miras yolu ile gayrimenkul edinimi ve uluslararası miras hukuku.